Saturday, June 13, 2015

Pregazena zastava Izraela!

Nogometna reprezentacija BiH je večeras na Bilinom Polju u Zenici odigrala šesti susret kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine. Protivnik izabranika selektora Mehmeda Baždarevića bila je selekcija Izraela. Rezultat na kraju je glasio 3:1.

94'Kraj utakmice na Bilinom Polju.
94'Prečka Edina Džeke. Šteta!
90'Četiri minute će se još igrati.
88'Iz igre je izašao Miralem Pjanić a ušao Vedad Ibišević.
84'Senad Lulić je napustio igru, a ušao je Anel Hadžić.
82'U igru će i Anel Hadžić.
82'Tal Ben Haim dobija žuti karton nakon faula na Edinom Džekom koji je bio u kontra napadu.
80'Umjesto Edina Višće u igru ulazi Izet Hajrović.
75'Džeko je dodao do Višće, ovaj vratio loptu Luliću koji šutira na gol Izraela, ali Marciano brani. No, uporni Višća našao se blizu gola Izraela te drugi put večeras matirao Marciana. Bravo, bravo, bravo!
75'Gooooooooooool! Višća pogađa za 3:1.
73'Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta ide pored desne stative golmana Marciana.
70'Žuti karton za Ben Harusha koji je faulirao Edina Džeku na nekih 18 metara.
70'I Baždarević će mijenjati. Hajrović se spremaa za ulazak u igru.
69'Još jedan opasan napad Izraela. Ben Haim je prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac, ali srećom šut glavom napadača Izraela ide iznad prečke gola Asmira Begovića.
68'Višća je ležao na travi nakon starta Bitona.
64'Još jedan opasan napad Izraela. Srećom, Ben Haim je šutirao pored gola iz izgledne situacije.
64'Lulić je povukao polukontru, ubacio za Pjanića, ali je lopta bila prejaka.
62'Sjajnu utakmicu igra Edin Višća.
61'Kakva šansa. Džeko je pokušao glavom, ali lopta ide pored gola.
59'Lulić je pokušao, ali lopta ide u korner.
57'Izraelci su mogli do izjednačenja. Srećom, na golu je Asmir Begović koji krajnjim naporima brani šut Izraelaca.
56'Bez većih šansi u posljednjih pet minuta. Lopta je u nogama Zmajeva.
55'Hajrović i Bičakčić na zagrijavanju.
51'Begović je odbranio nakon opasnog napada Izraelaca.
48'Haris Medunjanin je dobio žuti karton.
47'Kakva akcija. Sjajno su kombinirali Pjanić i Mujdža, a Lulić glavom šalje loptu pored gola.
46'Počelo je drugo poluvrijeme na Bilinom Polju.
45'Poluvrijeme na Bilinom Polju. Nakon 45 minuta BiH vodi 2:1 golovima Višće i Džeke.
45'Gooooooool! Džeko za vodstvo BiH!
45'Vranješ je šutirao, a lopta pogodila u ruku jednog od izraelskih reprezentativaca.
45'Penal za BiH! Idemo po vodstvo.
41'Sjajan napad Zmajeva. Džeko je dodao do Pjanića a ovaj uposlio Višću koji matira Marciana za 1:1
41'Gooooooooooooool! Edin Višća pogađa za izjednačenje!
41'Ben Haim dovodi Izrael u vodstvo nakon slabe reakcije Edina Džeke i odbrane.
37'Kolašinac je sjajno prošao po lijevoj strani, pokušao ubaciti, ali su gosti izbacili loptu.
33'Kakva šansa za Edina Višću. Pjanić je sjajno našao krilnog napadača, ali ovaj šutira pored gola.
31'Ben Haim je šutirao, ali je Begović bez problema odbranio. Prva šansa za goste.
28'Izraelci bez većih prijetnji po gol begovića, Zmajevi napadaju.
24'Medunjanin je ponovo šutirao, lopta otišla u korner.
22'Lulić je oduzeo loptu Izraelcima, dodao do Džeke koji je pokušao uposliti igrača Lazija, ali je lopta bila prebrza.
22'61 posto posjeda lopte ima BiH.
20'Na tribinama vlada sjajna atmosfera.
19'Džeko je bio u šansi nakon odličnog napada BiH. Ali je šutirao pored gola.
18'Faul nad Pjanićem koji je povučen za dres na sredini terena.
17'Ponovo je Medunjanin ljevicom šutirao sa preko 20 metara. Ovaj put preko gola.
17'Pjanić je pokušao ubaciti, ali odbrana Izraela izbacuje loptu.
15'Navijači nogometne reprezentacije BiH su na početku utakmice sa Izraelom na sjevernoj tribini stadiona Bilino Polje u Zenici podigli transparent upućen bh. reprezentativcu Ognjenu Vranješu.
15'Lulić je odlično šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Marciano ponovo brani.
14'U prvih desetak minuta Zmajevi kontrolišu igru, ali još uvijek bez veće šanse osim one Medunjanina.
11'Medunjanin volejom još jednom šutira, ali je lopta pogodila Gershona te ga oborila na teren.
11'Džeko je imao šansu ispred gola Izraela, ali nije imao kome dodati loptu. Šteta.
10'Ben Haim se našao u šesnaestercu BiH, ali odbrana Zmajeva odlično ragira na njegov šut.
10'Višća je pokušao po denosj strani, ali ga je Ben Harush zaustavio.
7'Pjanić je oduzeo loptu Izraelcima, sjajna borba bh. reprezentativaca na početku susreta.
7'Kakva bomba Harisa Medunjanina sa nekih 18 metara. Ali je golman Izraela odbranio i loptu poslao u korner.
5'Mujdža je napravio prekršaj u napadu. Lopta za Izrael.
4'Faul nad Miralemom Pjanićem.
2'Sjajan šut Pjanića nakon ubačaja Višće koji je proslijedio do Džeke, a kapiten do veznjaka Rome. Šteta!
1'Lopta je u posjedu Zmajeva. Na sredini kombinuju Medunjanin i Bešić.
1'Počeo je susret na Bilinom Polju. Sretno Zmajevi!